WARSZTATY JĘZYKA NIEMIECKIEGO

 

 „Deutsch Wagen Tour”  to program promujący naukę języka niemieckiego. Lektorzy projektu docierają do szkół w całym kraju i prezentują szereg nowatorskich rozwiązań związanych z nauką języka niemieckiego, między innymi w formie ciekawych gier, zabaw i konkursów. Honorowy patronat nad projektem w Polsce objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, a jego partnerami są m.in. Goethe-Institut i Ambasada Niemiec w Warszawie.

          9 kwietnia 2014r.  naszą szkołę odwiedziła lektorka projektu „Deutsch Wagen Tour” pani Magdalena Jurowska. Warsztaty języka niemieckiego zostały poprzedzone programem przygotowanym przez uczniów  o języku niemieckim i krajach niemieckojęzycznych. Przygotowania do warsztatów trwały kilka tygodni. Na to spotkanie gimnazjaliści wykonali plakaty i prezentację multimedialną o krajach niemieckojęzycznych oraz motywowali uczniów do nauki języka niemieckiego, podając powody, dla których warto uczyć się tego języka. Na zakończenie programu uczniowie zaśpiewali piosenkę „So ein schöner Tag”. Następnie zostali zaproszeni przez moderatorkę projektu na dwugodzinne zajęcia, w trakcie których opowiadali o sobie, poznawali słówka i zwroty niemieckie, zdobywali informacje z kulturoznawstwa, rozwiązywali quizy. Za aktywny udział  i poprawne wykonanie zadań uczniowie otrzymali upominki z logo „DWT”.  Warsztaty prowadzone w niekonwencjonalny sposób, gry, zabawy i konkursy dostarczyły inspiracji, były urozmaiceniem lekcji i zachęciły uczniów do nauki języka niemieckiego.

Dziękuję pani Magdalenie Jurowskiej za przeprowadzenie ciekawych zajęć i uczniom klas II B i II C za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu warsztatów języka niemieckiego w naszej szkole.

Anna Kabacik