Dnia 9 czerwca po raz kolejny odbył się Dzień Języków Obcych w Zespole Szkół w Myszyńcu. Dzień Języków Obcych  był wspaniałą okazją do zaprezentowania języka, kultury i obyczajów krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych. Głównym jego celem było popularyzowanie wiedzy na temat historii, kultury i obyczajów krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych, doskonalenie komunikacji w języku obcym w codziennych sytuacjach oraz dzielenie się wiedzą i umiejętnościami w zakresie języka angielskiego i niemieckiego. Dzień Języków Obcych w naszej szkole obejmował różne działania. Zadania zostały przydzielone chętnym uczniom ze wszystkich klas. W tym dniu  rozdawane były mini słowniczki polsko- angielsko- niemieckie przez uczennice z klasy I a. Słysząc muzykę wykonawców anglo- i niemieckojęzycznych na przerwach śródlekcyjnych nie trudno było się domyśleć, że uczniowie świętują Dzień Języków Obcych.

Program edukacyjno-rozrywkowy poprzedził konkurs wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych, którego zwycięzcami zostały: Aleksandra Piórkowska – I miejsce, Magdalena Ścibek - II miejsce i Marta Gnatkowska – III miejsce.

Program artystyczny prowadzony był w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim. W programie przewidziany był żywy udział publiczności. Uczniowie zgromadzeni na akademii przy akompaniamencie skrzypiec zaśpiewali piosenkę „Panie Janie” w trzech językach oraz mogli wykazać się znajomością przysłów. Uczniowie z klasy IIb w ramach projektu edukacyjnego mogli również zaprezentować swój program pod tytułem „Udowadniamy”, w którym podkreślili jak ważną rolę odgrywa język angielski we współczesnym świecie. Uczniowie z innych klas mogli obejrzeć nagrane przez nich filmiki na terenie Myszyńca.

 Jak ważna jest znajomość języków obcych uświadomiły uczniom również scenki w języku angielskim i niemieckim przygotowane przez klasę I a, III b i I b . W trakcie programu edukacyjno- rozrywkowego uczniowie wysłuchali piosenek Birdy „Skinny love” wykonanej przez Łucję Warych z klasy IIc  i „Fliegerlied” w wykonaniu koleżanek i kolegów z klasy IIIc.  Uczniowie naszego gimnazjum mogli również obejrzeć występ uczniów z klasy IIIa, IIId, II d i IIb, którzy wcielając się w role turystów z Wielkiej Brytanii oraz Niemiec przedstawili ciekawostki związane z krajem, z którego pochodzą oraz zaprezentowali charakterystyczne dla ich krajów stroje narodowe. Na zakończenie w rytmie muzyki hip-hop uczniowie z klasy IIIc i IIb  przedstawili powody dla których warto uczyć się języków obcych.

Ważnym przesłaniem Dnia Języków Obcych stało się zdanie: „Naprawdę warto uczyć się języków obcych!”

 

Ewelina Zielińska

Anna Kabacik