Wycieczka do Trójmiasta

Dnia 29.05.2009 r. odbyła się wycieczka do Trójmiasta, której organizatorem była pani Elżbieta Gajk. Opiekę nad grupą sprawowała także pani Jolanta Bałdyga.

O godzinie 3.30 rano wyjechaliśmy sprzed kościoła w Myszyńcu. Pierwszym punktem naszego wyjazdu było Akwarium Morskie w Gdyni. Następnie przejechaliśmy do Sopotu, gdzie mogliśmy podziwiać piękno polskiego morza w czasie spaceru po najdłuższym w Europie molo oraz zobaczyć Krzywy Domek. Potem udaliśmy się do ZOO w Gdańsku. Spacer alejkami ogrodu umilało nam świecące słońce, dzięki któremu miło spędziliśmy czas na świeżym powietrzu. Zmęczeni ciągłym chodzeniem pojechaliśmy odpocząć oraz zjeść obiad do ośrodka młodzieżowego. Po posiłku wybraliśmy się zwiedzać Bazylikę Mariacką, Stare Miasto oraz obejrzeć Dwór Artusa i pomnik Neptuna. Informacje o tych miejscach przeczytała nam koleżanka Ada.

 Zawiedzeni, że zbliża się koniec wycieczki i pora wracać, usłyszeliśmy dobrą wiadomość. Panie postanowiły, że zabiorą nas jeszcze na plażę w Stogach, abyśmy mogli zobaczyć otwarte morze oraz poczuć pod stopami morski piasek. Wszystkich ucieszyła ta opcja. Morze okazało się bardzo piękne, a zachodzące słońce wyzwalało niesamowite uczucia.

Z Gdańska wyjechaliśmy ok. godziny 20.30. Każdy z nas na długo zapamięta tę wycieczkę oraz miło będzie wspominał czas spędzony w gronie tak miłych ludzi.